Doç. Dr. Mehmet Selim BİLGİN

Doç. Dr. Mehmet Selim BİLGİN

1977 yılında Eceabat Çanakkale’de doğdu. İlkokula Bandırma 500 evler Ali Fahri İşeri İlköğretim okulunda başlayıp Balıkesir 6 Eylül İlköğretim Okulunda, Ortaokul ve liseyi ise Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde bitirdi. 1996 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2001 yılında mezun oldu.

2008 yılında Selçuk Üniversitesinde “Estetik Post Sistemleri” başlıklı tez çalışması ile doktorasını tamamladı. 2011 yılında yardımcı doçent olarak atandı. 2017 tarihinde Doçentlik unvanını aldı.

2009-2016 yılları arasında Dental Anatomi ve Fizyolojisi teorik ve pratik eğitimini, Maddeler Bilgisi, Diş Hekimliği Tarihi ve Protetik Diş Tedavisi II derslerini verdi.

2017-2019 yıllarında Özel  Alsancak Dentapolis Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Protetik Diş Tedavisi uzmanı olarak çalışan Doç. Dr. Mehmet Selim Bilgin, Özel Pros Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde ve Dentapolis Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde mesleki hayatına devam etmektedir.

Doç. Dr. Mehmet Selim BİLGİN, gülüş tasarımı, dijital diş hekimliği ve estetik diş hekimliği konusunda çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.