Yrd. Doç. Dr. Banu Uysal

Yrd. Doç. Dr. Banu Uysal

1977 yılında İzmir’de doğdu. İlkokulu İzmir, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. 2010 yılına kadar Devlet Hastaneleri ve Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde çalıştıktan sonra 2010 yılında Erciyes Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Enstitüsü Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim dalında doktora eğitimine başladı. 2014 yılında “Üç Farklı Niti Kök Kanal Şekillendirme Sisteminin Kök Kanalı Anatomisi Üzerine Etkisinin Mikro-Bilgisayarlı Tomografi İle Değerlendirilmesi” konu başlıklı doktorasını tamamladı. 2016 yılına kadar İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim dalında yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği yaptı. Doktora ve uzmanlık öğrencisi danışmanlıkları yürüttü. Pulpa hastalıkları, periapikal doku hastalıkları, kök-kanal irrigasyonu, pulpa histolojisi, endodontide teşhis ve tedavi planlaması dersleri verdi.

2018-2019 yıllarında Özel  Alsancak Dentapolis Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Endodonti uzmanı olarak çalışan Banu Uysal, Özel Pros Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde  mesleki hayatına devam etmektedir. İyi derecede operasyon mikroskobu kullanma deneyimi vardır.

Klinik özel ilgi alanlarını döner endodontik aletler, tekrarlanan endodontik tedaviler (Retreatment), endodontik apse, travma görmüş dişlerin tedavisi, estetik dolgular ve beyazlatma oluşturmaktadır.